Kadria - kotle na pelety
KOTLE NA PELETY » KAMNA NA PELETY » PELETY
Kadria - kotle na pelety

Otázky a odpovědi

Proč si pořídit kotel na pelety

  • Kotel na pelety představuje komfortní, ekologický a jeden z nejlevnějších způsobů vytápění.
  • Proces dávkování a spalování pelet je plně automatizován a umožňuje využít vestavěných elektronických termostatů a programátorů pro udržování teploty ve vytápěném objektu,akumulačních nádobách,případně regulaci teploty v bazénu.
  • Při dosažení požadované teploty v domě, se kotel vypne, při poklesu teploty dojde automaticky k novému zapálení.
  • Při vypnutí elektrického proudu se kotel vypne a při obnově se automaticky sám zapne v režimu v kterém byl naprogramován.
  • Kotel sám, má týdenní programování, takže lze naprogramovat hoření bez pokojového termostatu.
  • Kotel má možnost regulace dodávaného výkonu v 5 výkonových stupních řízených elektronikou.

Co všechno lze spalovat v našich kotlích?

V našich kotlích doporučujeme spalovat pouze kvalitní čisté dřevěné pelety bez kůry.

Kolik ušetřím a jaká je návratnost investice?

Počáteční investice do kotle je sice poměrně vysoká, ale návratnost této investice při vytápění zemním plynem je okolo 3 let. V úvahu je třeba brát i závislost ČR na dovozu plynu ze zahraničí a s tím související tlak na cenu plynu. Naopak pelety jsou zdroj obnovitelný a výrobců i prodejců pelet neustále přibývá.

Tabulka znázorňuje náklady u běžné budovy se spotřebou 20MWh za rok

Druh paliva Cena paliva Účinnost Spotřeba za rok Náklady Kč/rok
Dřevěné pelety od 4 Kč/kg 95% 4458 kg 17833,-
Černé uhlí 4,80 Kč/kg 55% 5667 kg 27202,-
Zemní plyn 12,50 Kč/m3 89% 2376 m3 33158,-
Elektřina akumulace 1,90 Kč/kWh 93% 21505 kWh 45702,-

Co je nutné udělat v předsezóní revizi?

S přicházející zimou je potřeba se podívat na zoubek našim vytápějícím miláčkům a trochu je vyčistit a připravit na nadcházející topnou sezónu.

  • Především je potřeba zkontrolovat zásobník s peletami a odstranit přebytečný prach jak ve šneku, tak v zásobníku. Tuto směs prachu a pelet přesít a pelety se dají použít znovu.
  • Co se týká kotlů, tak je potřeba vyčistit komín a trubku ke komínu. Kartáčem vyčistit kotlové těleso a dole na kotli čistícím otvorem (z levé nebo z pravé strany) odebrat saze. Nejpohodlněji se to dělá starým vysavačem.
  • Zkontrolovat těsnost těsnění u všech dvířek. Případně šroubovákem toto těsnění pozvednout, aby pohodlně doléhalo na kovové rámy příruby.
  • V hořáku odstranit prach a vyčistit optické čidlo.

Kde mohu zakoupit pelety?

Jsme prodejci světlých dřevních pelet bez kůry s certifikací DIN+, můžete se tak dostat k nízkým cenám velmi jednoduše. Pelety můžete objednat přímo v našem eshopu.

V současnosti navíc nabízíme AKCI světlých smrkových pelet v balení po 15kg s dopravou po celé České Republice zdarma pro objednávky od 7 tun. Přeprava je zajišťována 24 tunovým kamionem s hydraulickým čelem (rampou) a složení pomocí paletačního vozíku.

Kolik pelet potřebuji na zimu?

Záleží samozřejmě na velikosti objektu, jeho poloze a zateplení. Pro běžný rodinný dům (100 - 150 m2) se může spotřeba pelet pohybovat od 3 do 5 tun.