Kadria - kotle na pelety
KOTLE NA PELETY » KAMNA NA PELETY » PELETY
Kadria - kotle na pelety

Kotle Ostrava

Regionální zastoupení pro Ostravu, Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

  • Ostrava
  • Opava
  • Bruntál
  • Karviná
  • Nový Jičín
  • Frýdek Místek

Dotace na kotel v Moravskoslezském kraji

Od prvního srpna 2014 mohou zájemci v Moravskoslezském kraji opět požádat o "kotlíkovou dotaci". Tohoto dne byla vyhlášena osmá společná výzva Ministerstva životního prostředí České republiky a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů. Podporovanými typy kotlů jsou plně automatické kotle na tuhá paliva třetí a vyšší emisní třídy, zplyňovací kotle a atmosférické a kondenzační kotle na zemní plyn. Výše dotace je závislá na typu pořizovaného kotle a pohybuje se v rozmezí 15–60 tisíc korun.

Dotační program je zaměřen zejména na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva. Program dává těmto lidem možnost zvážit změnu systému vytápění nemovitostí a s využitím dotace snížit své náklady na pořízení nového vytápění. V průběhu příštích několika let tak budou muset stejně učinit, protože jejich kotel již nebude emisně vyhovovat nové legislativě na úseku ochrany ovzduší. Program poskytuje šanci provést výměnu kotle včas a s výrazně nižšími náklady.

Žadatelé o dotaci dostanou do dvaceti týdnů od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty či nikoli. Pokud uspějí, mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

Seznam podporovaných kotlů je zveřejněn Státním fondem životního prostředí České republiky na webových stránkách http://registrace.nzu2013.cz/np/vyhledavani-vyrobku/. Kontaktními osobami jsou Ing. Jana Štěpánková, tel.: 595 622 480, e-mail: jana.stepankova@kr-moravskoslezsky.cz (za Moravskoslezský kraj) a Mgr. Petra Danningerová, tel.: 595 198 443, e-mail: petra.danningerova@sfzp.cz (za Státní fond životního prostředí ČR).

Žádost o dotaci včetně příloh lze podat v jednom podepsaném originále v českém jazyce na adrese podacího místa:

Moravskoslezský kraj
28. října 117
702 18 OSTRAVA

Náš kotel Variant Pellets splňuje 5. emisní třídu!

Dokumenty ke stažení

Nabízíme kvalitní a přitom cenově zajímavé automatické kotle na pelety "Variant Pellets" od českého výrobce Kadria. Vysoká účinnost a celková technologie kotle zajistí optimalní vytápění při minimálních provozních nákladech!

Zajistíme odbornou montáž i servis automatického kotle na pelety v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji.
NAPIŠTE NÁM NEBO ZAVOLEJTE NA TELEFON +420 604 66 33 66! Nezávazně Vám zpracujeme cenovou nabídku.